top of page

Miniatury

dětem 3+

Série loutkových miniatur - krátkých sólových inscenací pro malý počet diváků. Původně byly založené na mobilitě loutkoherce, totiž že má celé divadlo připevněné na sobě a může se s ním volně pohybovat, všechna jsou sólová (některá nonverbální) v časovém rozmezí 7-15 min. Vhodné i do exteriérů a do denního/podvečerního světla. Později vznikla varianta "Divadelní věž". Trojice divadel je vyvedená jako skříňky, z nichž se dá postavit malá věž a odehraje se horní představení. Poté je možné věž přeskládat, umístit nahoru jinou skříňku a odehrát jiné představení. Takto je možné hrát stále dokola, loutková věž je tedy vhodná i jako buskerská produkce nebo jako doprovodný program bez jednoho konkrétního času v harmonogramu události.

Připravili: T. Havlová, A. Páník

Foto: Ondřej Vraštil, Lukáš Veselý, archiv souboru

Představení byla v roce 2023 podpořena Novou sítí z.s. v rámci programu Nová krev na scéně.

Jednotlivé miniatury

FUNUS

12 min

Ze záhrobí se zatím nikdo nevrátil, aby nám řekl, co nás tam čeká. Je tedy potřeba řádně se připravit na cokoliv. Pohřeb není radno podceňovat, abychom totiž v záhrobí udělali dobrý první dojem, musíme tam přijet ve velkém stylu - ideálně třeba ve zlatém sarkofágu nebo na létajících saních tažených supy.

Vznik inscenace podpořil Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové REGIONY.

NA ZÁHONĚ

10 min

Každý zahradník má svoje rituály. Některé se naučil od dědy, jiné od maminky a pár si jich vypěstoval on sám. Většinou je to osobní věc, kterou jen tak někomu neukáže, ale pokud budete koukat kam šlapete a nebudete bez dovolení ujídat jahody, nechá vás pan Karel nakouknout pod motyčku svých zahradnických zvyků.

Vznik inscenace podpořil Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové REGIONY.

ZÁVODNÍK V KOŽICHU 

10 min, nonverbální

Nonverbální loutková inscenace o lsti a vítězství. Každý odvážlivec, který se vydá na trať závodu Jizerská 50, musí být vždy v pozoru!

 

ČERTOVY SÁNĚ

15 min, nonverbální

Nonverbální loutkové představení, které se odehrává na středověkém snowboardu. Loutky stylu lidového řezbářství nemají ruce, ale hrají karty. Poučení a dudlajdá!
 

PEJSKOVO VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ

7 min, nonverbální

Vánoční loutkové představení pro 1-3 diváky. Velikostí je skoro srovnatelné s bleším cirkusem, přesto dokáže výtvarně obsáhnout dlouhou cestu, dudlajdá!

Níže uvedené miniatury jsou situované na jedno místo - stoleček, a není možné s nimi korzovat po prostoru. 


PANÍ JARMILA
long duration, interaktivní
o
Interaktivní loutková kuchařská show paní v nejlepších letech, která bydlí sama a proto má nejradši ze všeho návštěvy a občerstvení.


VÁNOCE V RYBNÍCE

13 min, nonverbální
Hororová loutková miniatura o malých i velkých zlodějinách na otáčivém jevišti.

bottom of page